facebook
szkoła tańca
Metrum Poznań


LATO 2020 rok

ZOBACZ NASZE FILMY

kanał na YT szkoły tańca metrum

METRUM AKADEMIA TAŃCA / Historia Metrum

20-lecie naszej szkoły tańca!

              Założycielem Akademii jest mgr Małgorzata Wieczorek, która od 1997 roku poświęca cały swój czas i siły, by rozwijać poznańskich tancerzy. Dawniej jako "Perfect Studio" zrzeszała pasjontów tańca break-dance, elecric-boogie i hip-hop. Grupa tańca nowoczesnego OMEN, której była trenerem i choreografem stała się rozpoznawalna w Poznaniu. Swoje umiejętności tancerze przedstawiali na scenach krajowych i międzynarodowych. Jako pierwszy zespół ze stolicy Wielkopolski zostali zarejestrowani w Polskiej Federacji Tańca (PFT) oraz w International Dance Organization (IDO), co umożliwiło im startowanie w ogólnokrajowych zawodach. Największym sukcesem grupy OMEN jest występ na Mistrzostwach Świata, gdzie w 2000 roku zdobyli X miejsce w kategorii - formacje hip-hop.

                Jednak, sukcesy nie zawsze mobilizują do dalszej pracy... W 2002 roku zespół OMEN został wyrejestrowany. Mimo wielu przykrych doświadczeń, które spotkały Małgorzatę Wieczorek; nie zrezygnowała ze swej pasji. Zaczynając praktycznie od zera w 2002 roku utworzyła Akademię Tańca i Fitnessu METRUM. Dzięki ogromnym zasobie wiedzy na temat tańca, udało się stworzyć profesjonalny ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO "METRUM". Wspólne dążenie do celu, przedkładanie marzeń całego zespołu ponad własne zamierzenia, sprawiło, iż "METRUM" niewątpliwie można określić liderem poznańskiego ruchu tanecznego. Niezliczone sukcesy zespołu METRUM świadczą o  wysokim poziomie tancerzy. Do największych sukcesów zaliczamy zdobycie pierwszego tytułu Mistrza Świata  2009, występ na międzynarodowych imprezach: UEFA 2006, finał piłki nożnej halowej, targi komputerowe...i wiele innych. Tancerze zespołu METRUM systematycznie prezentują swoje umiejętności na scenach w całym Poznaniu zarażając taneczną pasją, która pozwala młodzieży dostrzec pozytywne aspekty życia sportowego.

                Świadomość możliwości rozwoju jakie daje ATiF METRUM cechuje wszystkich naszych tancerzy. Prezes Małgorzata Wieczorek wciąż poszerza swe kwalifikacje o nowe dziedziny tańca i tym samym daje przykład młodym instruktorom, którzy są otwarci na wiele form ruchu (od break-dance po belly-dance :). Różnorodność w ATiF METRUM sprawia, że co roku liczba tancerzy wzrasta. Jesteśmy szczęśliwi, że mogły powstać nowe zespoły, składające się z młodych, ambitnych tancerek i tancerzy. Lata pracy nad techniką tańca zaowocowały poszerzeniem się grona instruktorów. Obecnie zespół METRUM stanowią głównie instruktorzy, którzy nie dali się zwabić konkurencji i są dowodem na to, iż tylko dzięki wspólnej pracy można osiągnąć sukces.

                Wielu utalentowanych tancerzy należy do zespołu "MTR". Jest to zaawansowana grupa w różnym wieku, którzy poświęcają swój czas na rozwój umiejętności tanecznych, by w przyszłośći móc dołączyć do grona tancerzy METRUM, czy nawet instruktorów.

                ATiF METRUM to największa w Wielkopolsce szkoła tańca, która obecnie jednoczy około 250 tancerzy w wieku od 3 lat. Obok zespołów zaawansowanych MTR LIL, MTR MINI, MTR JUNIOR, MTR, METRUM trenowanych przez Małgorzatę Wieczorek; instruktorzy szkolą zespoły średniozaawansowane oraz wiele grup początkujących w różnych kategoriach wiekowych i w różnych stylacch.

Obchodząc w 2017 roku 20-lecie, chcielibyśmy życzyć sobie oraz wszystkim naszym tancerzom wytrwania we wspólnej pasji i wielu dalszych sukcesów.