facebook
szkoła tańca
Metrum Poznań


LATO 2020 rok

ZOBACZ NASZE FILMY

kanał na YT szkoły tańca metrum

METRUM AKADEMIA TAŃCA / Oferta pokazów tanecznych


             Akademia Tańca Metrum jako najliczniejsza szkoła tańca w Wielkopolsce cieszy się wieloma sukcesami już od 1997 roku dzięki ciężkiej pracy pod okiem wybitnego choreografa, dyplomowanego nauczyciela tańca Małgorzaty Wieczorek, tancerze Akademii stali się liderem w poznańskim ruchu tanecznym . Możemy pochwalić się tytułami Mistrzów Świata od 2009 roku, oraz że zespół METRUM każdego roku otrzymuje nominacje do reprezentowania naszego kraju na Mistrzostwach Świata, Europy w różnych kategoriach tanecznych.

Oferujemy profesjonalne wykonanie zlecenia, nowatorskie rozwiązania choreograficzne w pełni spełniające Państwa oczekiwania oraz indywidualne podejście do każdego przedsięwzięcia. Z przyjemnością i pełnym zaangażowaniem zrealizujemy projekty w zakresie oprawy artystycznej, a także dostosujemy warsztat do scenariusza i charakteru imprezy.

Oferta Akademii Metrum dotyczy zarówno niewielkich konferencji i bankietów, jak i dużych, teledysków, pokazów mody oraz telewizyjnych przedsięwzięć przed ogromną publicznością. Każda z choreografii pełna jest efektownych elementów akrobatycznych, zaskakujących rozwiązań muzycznych oraz spójnych z konwencją pokazu strojami. Pragniemy w ten sposób urozmaicić show, aby stało się ono efektowne i spektakularne.

Profesjonalizm, jakim mogą pochwalić się członkowie zespołu gwarantuje najwyższy poziom przygotowanego show. Liczba tancerzy biorących udział w danym projekcie uzależniona jest od Państwa preferencji oraz względów technicznych.

Możliwa ilość tancerzy;

- solo,
- duet,
- mini formacja 5-9 osób,
- formacja 24 osoby,
- wspólny układ w wykonaniu 150 tancerzy!

 Największą wartością są również nasze małe dzieci, podzielone na grupy wiekowe już od 3-4 roku życia, 5-7 lat, 8-11 lat (młodzież 12-15 lat, 16-20 lat, dorośli 20-30 lat, 30 lat +) prezentują się na scenach  przedstawiając  swoje umiejętności  taneczne w danych formach tańca jak: balet, hip-hop, funky, jazz , modern, tańce epok historycznych.
Ponad to, pragnąc by pokazy były innowacyjne, różnorodne i wciąż zaskakujące, tancerze dużą wagę przywiązują do ciągłego doskonalenia się w różnych technikach tanecznych, zarówno w kraju jak i za granicą.


Akademia Metrum w swojej działalności artystycznej proponuje szeroki wachlarz usług komercyjnych podczas imprez jak;

- Eventy  - bankiety, bale, uroczyste otwarcia, targi, wystawy, konferencje, wydarzenia sportowe, promocje
- Wydarzenia medialne - koncerty, festiwale, programy telewizyjne, teledyski, reklamy, pokazy mody

 Podczas których wykonujemy:

- pokazy taneczne z naszej bogatej oferty przedstawień tematycznych,
- pokazy taneczne na zamówienie (dowolne miejsce, dowolny temat),
- pokazy mody z elementami tanecznymi,
- pokazy kreujące produkty i marki, uczestniczymy w kampaniach reklamowych,
- oprawy taneczne dla solistów, zespołów muzycznych i wszelkich imprez estradowych,
- bierzemy udział w teledyskach, reklamach TV i sesjach zdjęciowych,
- animacje taneczne - nauka tańca zarówno na eventach jak i na sali tanecznej

 Różnorodność styli tanecznych;

- taniec nowoczesny jak hip-hop, funky, break Dance, street Dance, electric-boogi, popping, locking dancehall, - to bardzo widowiskowe tańce które, największą popularność zdobyły dzięki teledyskom i koncertom wykonawców z kręgu muzyki hip-hop, soul, RNB i pop. Taniec nowoczesny, który cały czas ewaluuje, rozwija się wraz z rozwojem muzyki i wzbogaca swoją formę o nowo powstające łącząc w bardzo ciekawą formę taneczną,  dzięki czemu  zdobywa ogromną popularność wśród młodzieży i dorosłych,  formą tańca która bardzo dobrze zabawi publiczność w każdym wieku i powinna być prezentowane na festynach przeznaczonych dla całych rodzin. Akademia Tańca i fitness może zapewnić mistrzowski pokaz wykonaniu w liczbie tancerek i tancerzy od 1od 40 osób. 
- belly dance (arabski taniec brzucha), bollywood (taniec bollywood)  To tańce o których możemy powiedzieć, że są najbardziej gorącymi  i ekspresyjnych tańcami , wspaniale ukazujących kobiecość w przepięknych kolorowych strojach tańce o  dużej dawce energii, rytmu i dynamiki z jednoczesnym polaczeniem siły i delikatności, jak płatki rozkwitającego lotosu w  ruchu ukazujące piękne Bognie tańca dające poczucie dotknięcia egzotyki wschodu możliwość zobaczenia je w cudownych  pięknych gestach charakterystycznych dla tego tańca. Taniec promienieje swym ciepłem i egzotyka bardzo dobrze prezentując się na wszystkich scenach i dla każdego widza. Pokaz może jest tak samo atrakcyjny wykonaniu jednej tancerki jak i grupy do 15 osób.
- taniec jazz (modern jazz i afro) współczesny taniec jazzowy pochodzący z Afryki,  stanowi mieszankę etnicznych tradycji i technik, zawiera elementy tańca wielu narodów. Jest połączeniem baletu, tańca modern i tańca akrobatycznego, wykonywanego do muzyki jazzowej .Posiadając charakterystyczny rytm,  oddziaływujący bardzo pozytywnie na publiczność pokaz dla każdej grupy wiekowej bardzo dobrze forma tańca sprawdzającą się na ogromnych scenach plenerowych jak i kameralnych pokazach firmowych. 
   - country-dance – taniec ludowy pochodzenia angielskiego. Popularny w XVII i XVIII wieku. Tańczony w grupach. Typowym Country-dance jest Bloomsbury Market - skomponowany około 1703 roku. Niezapomniane show w strojach niczym z westernu, układy country cieszą się wielkim zainteresowaniem podczas wszelkich imprez  plenerowych.
   - tańce latynoamerykańskie – salsa, mambo, rumba, jive, samba, cha-cha lub bachata, morengue, reggeton,  wykonywane są zawsze do gorących rytmów muzyki latynoamerykańskiej (także Muzyka Ameryki Łacińskiej) – wspólne określenie tańców, rytmów i stylów, czyli mieszankę hiszpańskich elementów melodycznych i afrykańskich wpływów rytmicznych. Gorące wspaniałe malownicze stroje na pięknych dziewczynach w wspaniałym strojom bardzo bogatych w kamienie i wspaniałych w kolorach wprowadzając w klimat gorącej Kuby. Bardzo reprezentacyjny taniec bardzo gorąco wpływa na publiczność może pokaz być przedstawiany w małych scenach kameralnych jak i tak zwanych dużych scenach  plenerowych.
   - sexy dance .Najnowszy taniec powstał w 2006r  w Ameryce,  a jego twórczynią okrzyknięto Dity Von Tessa. Sexy dance składa się z seksownych ruchów bioder, klatki piersiowej oraz eleganckich ruchów ramion. Korzysta głównie z techniki tańca klasycznego i jazzowego. Bardzo dużo uwagi przywiązuje się w nim do sztuki uwodzenia i uwalniania mowy ciała, ponieważ jest to taniec- striptiz do bielizny lub  stroju bikini, w eleganckiej formie. Tego rodzaju forma ruchu tanecznego uważna jest za element teatru i kabaretu. Prezentowy jest przez dorosłe kobiety świadome swego ciała pokaz przeznaczony do zamkniętych form scenicznych przeznaczonych dla dorosłej pełnoletniej o wysokim poziomie  kultury publiczności. Prezentowany zawsze w małych grupach od jednej do pięciu osób.
   an-can – francuski taniec z 2. połowy XIX wieku Towarzyszy mu muzyka bardzo szybka, w rytmie galopu, w metrum 2/4. Po błyskawicznej karierze we Francji, u schyłku XIX wieku kankan rozpowszechnił się szybko również i w innych krajach. Kankan powstał dzięki młodym pannom/dziewczętom, swoją popularność ugruntował przez paryskie teatrzyki variétés. Charakterystycznymi dla tego tańca są takie figury akrobatyczne, jak: szpagat, gwiazda, wyrzut prostej nogi do góry z elementami akrobatyki. Nasze młode tancerki prezentują tą formę tańca w oryginalnych strojach z niesamowita żywiołowością i dynamiką udzielającą się publiczności forma tańca obecnie bardzo dobrze odbierana na wszystkich scenach szczególnie w czasie sylwestra i podczas karnawału.
   - pokaz cheerleading (aerobic, disco show ) Cheerleading (cheer – ang. dopingować) jest sportem, który łączy taniec z gimnastyką. Narodził się on w końcu XIX wieku na kampusach uniwersyteckich w USA jako element dopingu wykorzystywany podczas meczów futbolowych. Mniej więcej w tym samym czasie zaadoptowano do tańca pewne elementy gimnastyki i akrobatyki wykorzystywane do dziś w bardzo rozbudowanej formie. Szybki rozwój tej dyscypliny zaczyna wykorzystywać w swoich aranżacjach elementy baletu, modern i jazz dance, swingu, oraz obecnie hip – hopu , wykonywana zawsze do bardzo dynamicznej żywiołowej muzyki. Dzięki wymyślnym strojom, charakterystycznym pomponom oraz perfekcyjnej aranżacji występów jest wielka atrakcja dla widza. Akademia tańca Metrum jest w Polsce prekursorem rozpowszechniania tej formy na najwyższym poziomie światowym nasze grupy mogą prezentować się nawet do 150 osób. Forma tańca bardzo dobrze prezentująca się na boiskach i stadionach.

 

 - Tańce Broadway -Kolorowe suknie, fraki, pióra, węże boa i mnóstwo cekinów, Aktorstwo, śpiew i taniec - widowiskowa i barwna gala elementy charakterystyczne tańca Broadway. Podczas występu w ramach występów nasi  artyści  mogą wykonywać tance ze słynnych musicali z lat 20-tych, 40-tych, 60-tych i 80-tych, takich jak: "Moulin Rouge",  "West Side Story" czy "Chicago", oprócz tego możemy  pokazać tańce do  znanych przebojów muzyki pop, rock czy soul z lat 70 - tych i 80 – tych jak "Chicago", "New York New York", "Willkommen", "I'm Singing In The Rain”, "Sex Bomb", "I Feel Good", "Pretty Woman" czy "Fever". Pokazy  mają na celu przeniesienie widz  na , ukazując taniec  Charleston,  Bosanowa, tap-dance. Tańce odważne i charakteryzujący sie elegancją i prowokacja. Wysoka widowiskowość i  barwność przedstawienia, a różnorodność wykonanych tańców sprawia, że każdy móże wybrać coś dla siebie.

 

 - Taniec z epok historycznych jak średniowiecze, renesans, barok. Każda epoka charakteryzuje się innymi tańcami; tradycja tańców śmierci i danse macabre, bardzo ciekawe tańce podczas haloween, tańce kołowe i korowodowe ,ductia,estampie , saltarello występują często błaźni, kuglarze, akrobaci co daje wielka radość najmłodszej publiczności dając możliwość bardzo ciekawych  obchodów uroczystości np. miasta. Taniec z epoki renesansu jako wielkie widowiska, wystawiane w tym okresie na królewskich dworach, dały początek nowym formom sztuki – baletowi i operze te wspaniałe widowiska baletowe  możemy przedstawić na dużych scenach widowiskowych oraz basse danse, branle, pawana, galliarda. Tańce z danych epok niosą za sobą  ogromny sens i wiele wartości społecznych. Akademia Tańca i Fitnessu Metrum może przygotować na specjalne zmówienie z dowolnie  wybranej epoki każdy taniec.

 

Realizujemy pokazy taneczne dla takich Firm jak:

Intel HP, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Racoon sp. z o.o., Intermarche, ICN Polfa Rzeszów, Forum sp. z o.o., Medialog sp. z o.o., Multikino, Douglass, Stary Browar, Orle Mont Bud sp. z o.o., Irwin Industrial Tool Company sp. z o.o., Oxygen Event, Piotr i Paweł, Tesco, Kler, Poznań Plaza, M1, Automobil Klub Wielkopolski, Tuba Klub, Buddha Bar, Muchos Patatos Klub, Shamrock Klub, Deep Klub, Alcatraz Klub, Piwnica 21, Raport Klub, Terytorium Klub, Zeppelin Hall, Subway, SQ Klub, TVP, Blue Note, Ewa Minge, Agencja Avangarde Polska, Organizacja AIESEC (GLOBAL VILLAGE), PBG Basket (Politechnika) (Cheerleaders BasCats), Agencja Live Event (Mistrzostwa Siatkówki Plażowej Mężczyzn), Agencja Joytown, Targi Fitness, Body Fashion (Międzynarodowe Targi Poznańskie), ESWC 2008 POLAND (Międzynarodowe Targi Poznańskie), Game Arena POLAND 2006, 2007, 2008 (Międzynarodowe Targi Poznańskie), LOOK 2008 (Międzynarodowe Targi Poznańskie), Promy POLONIA (Polska – Szwecja), Pałac Wąsowo, Miasto Poznań, AWF Poznań, MKK Pyra, Arena Poznań Kozły Poznańskie, Europejski Festiwal Szermierki 2008, Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Grundfos Cup 2006, 2007, Mistrzostwa Świata w Piłce Halowej, Mistrzostwa Europy Juniorów w Piłce Nożnej, DK Skoki, Disney Channel, Polsat, ...

W przypadku zainteresowania ofertą współpracy z naszą Akademią tańca Metrum
zapewniamy pełne zaangażowanie i profesjonalizm.

Zachęcamy do zapoznania się  z profilem na YouTube, gdzie można obejrzeć grupy przynależne do Akademii Tańca i Fitnessu METRUM.

Wszelkie zapytania proszę kierować;

dyrektor ATiF Metrum Sp. z o.o.
Pan Piotr Wieczorek
tel. 602-138-102
biuro@metrum.poznan.pl

Formularz Kontaktowy

Imię i nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon Kontaktowy:
Treść Wiadomości: